Etkinlikler · Tiyatro

Şehir Tiyatroları Yok Edilemez!

Bu defa size yemek tarifi vermeyeceğim. Herkes kendi işini yapsın, uzmanlık alanından şaşmasın diyeceğim..
Şimdi ben kalksam, mutfaktan anladığım halde, yemek yerine teknoloji blogu yazsam ne kadar saçma, ne kadar gereksiz bir şey yapmış olurum, değil mi? Paylaşabileceğim bir şey yok ki. Ne teknolojiye dair bir bilgim var ne de ilgim. Evet, bilgisayar ve telefonu çok çok aktif kullanıyorum ama bunları sadece araç olarak görüyorum, amaç değil. Blog yazmak, twitter, facebook ve diğer sosyal ağları kullanmak için bilgisayara, internete ihtiyacım var.  Ama sadece bu kadarına. Bana, “haydi Zeynep kalk teknoloji blogu yaz” deseniz hatta “kalk  bu blogları sen yönet” deseniz yapabilir miyim? Tabii ki hayır, çünkü teknoloji dendiğinde anladığım ve bildiğim tek şey yukarıda yazdıklarım.  İşte bu yüzden saçmalarım, bocalarım, yanlış bilgi veririm.

Bunları niye yazdım peki.. Belki haberiniz vardır. Şehir Tiyatroları belediye bürokratlarının yönetimine bırakıldı. Evet evet şaka değil, doğru okudunuz. 
Hayatında  en fazla 1-2 kere tiyatroya gitmiş hadi olsun olsun 10 kere gitmiş, oyun izlemiş olan insanlar nasıl olur da Şehir Tiyatrolarını yönetir aklım almıyor! Bu nasıl bir mantık, herkes kendi işini yapmalı ki, düzen bozulmasın. Ben bu durumu şuna benzetiyorum; hani olur ya zengin babalar hiç bir işe yaramayan çocuklarına, “kalk işin başına geç” derler de çocuk istemeyerek, anlamayarak işin başına geçer,ruhunu maneviyatını atar bir kenara, sadece maddiyat ile ilgilenir.. Hah  işte ona benziyorr.. Devlet Baba çocuklarını ” bari bizden birileri işin başında olsun” diyerek müstehcen oyun oynandığını(!)  bahane edip, tiyatrodan bihaber belediye bürokratlarını Şehir Tiyatroları’nı yönetmekle görevlendiriyor ve bizden susup, uslu uslu kararına saygı göstermemizi bekliyor.
“İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin gizli kapaklı ve apar topar yaptığı yönetmelik değişikliği ile Şehir Tiyatroları’nın yönetimini belediyenin bürokratlarına verdi.
Bu değişiklik hem tiyatro camiasının hem de tiyatroseverlerin büyük tepkisini çekti.Bu noktada toplu olarak sesimizi duyurmak için bir imza kampanyası başlatıyoruz.
Yönetmeliği protesto eden sanatçılarımızdan, tiyatroseverlerden ve İstanbul Halkı’ndan destek bekliyoruz.”
diyen tiyatrodunyasi.com’un başlattığı imza kampanyasına bu linke tıklayarak destek vermenizi ardından sizleri 24 NİSAN SALI GÜNÜ SAAT;11.:00’de GALATASARAY LİSESİ‘nin önünde buluşmaya ve #sehirtiyatrolarıyokedilemez demeye, sesimizi duyurmaya ve bu saçmalığa son vermek için güçlerimizi birleştirmeye davet ediyorum. Eminim geleceksiniz, destek olacaksınız ve Şehir Tiyatroları yok olmayacak!

Reklamlar

Şehir Tiyatroları Yok Edilemez!” için 4 yorum

    1. Rica ederimm Funda Hanımm ayrıca yorumunuz için ben teşekkür ederim:)) Maalesef elimden gelen sadece bu konuya dikkat çekmek için yazı yazmak ve protestolara katılmak. Dilerim daha fazlasını yapmaya gerek kalmadan sesimiz ulaşır ve herkes kendi işini yapar. Sevgiler..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s