Gittim Gördüm Tattım

Kavanoz kırılır, umut tükenir..

Umudumu kalbimin kavanozunda saklamıştım ben. Çıkamasın diye de sımsıkı kapatmıştım kapağını. Ama nasıl olduysa çıkıvermiş işte. Hani bu kavanoz “cam” ya çatlamış, kırılmış. Ah dedim madem umudum beni terk etmiş kavanozum da kırılmış o halde ben de başka başka umutlar edinirim kendime,  kavanozumu da yapıştırırım.. İşte bunu bahane ettim, birkaç gün buralardan kaçayım “yakın ama sessiz sakin bir yerlere” derken, adalarda buluverdim kendimi.

Ne de iyi oldu. Bol bol okudum, bol bol yazdım, internetten uzak kaldım, gittiğim her yerin, her anın tadını çıkardım. Kendimi dinledim. Kavanozumu doldurdum. Yeni yeni dilekler diledim. Tazelendim, öyle döndüm.

Her zaman olduğu gibi Sezen yine ellerimden tuttu, sırtımı sıvazladı, gözyaşlarımı sildi. İnanılmaz bir yol arkadaşlığı bizimkisi, hiç eskimeyen.. En mutlu, en üzgün, en kırgın en en en anlarımda hep yanımda. Gözlerimi kapattığımda sesini sadece kulaklarımda hissetmiyorum,  taa kalbime en derinime dokunuyor sanki. Bu defa bu şarkısıyla tuttu ellerimi..

“Yatıştı öfkem, kadir kıymet bildim
Sevdiğimi söylerken, samimiydim..” dedi.

Kendimi buldum, sımsıkı sarıldım.
Tanışmadan, böylesine özel, böylesine içten bir arkadaşlık işte..

Reklamlar

Kavanoz kırılır, umut tükenir..” için 6 yorum

  1. Bloğunuzda şuan tanıştım çok tatlısınız ve kesinlikle harika şeyler yapıyorsunuz bende kendiyle yeni tanışanlardanım ilgilenirseniz bloğum Nazsalşeyler.wordpress.com bakarsanız çok sevinirim merakla takibinizdeyim😊

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s